Mi az a zárbetét takaró és mire jó?
Sajnos sokan nemhogy a zárbetét takaró fogalmával nincsenek tisztában, de még magát a zárbetétet sem igazán ismerik, keverik magával a zárral. Ebben a blogcikkünkben próbálunk rendet tenni a fejekben.
Először is tisztázzuk a különbséget a zár és a zárbetét között!
Még mielőtt rátérnénk a zárbetét takaróra és annak előnyeire, először is érdemes tisztáznunk, hogy mi is maga a zárbetét. Sajnos nagyon sokan nem teljesen vannak tisztában azokkal az alapfogalmakkal, melyek szükségesek ahhoz, hogy tudják, mit akarnak vásárolni.
De semmi baj, mi azért is vagyunk, hogy segítsünk ebben!
Először is tisztázzuk, hogy a zár magát azt a zártestet jelenti, ami az ajtó lapjába kerül elhelyezésre. Ez fog felelni azért, hogy fizikailag is akadályt gördítsen a nyitás elé. Ebbe fog kerülni maga a zárbetét, mely azért felel, hogy mozgásba lendüljön a zár azon része (nyelve), ami a nyitást és a zárást végzi. És mindezt mivel tudjuk szabályozni? A kulccsal, amit pedig a zárbetétbe kell belehelyezzünk.
Nagyon jó, hogy újonnan már főleg ilyeneket gyártanak, mert így ha gond lenne a zárbetéttel, azt könnyen tudjuk cserélni, anélkül, hogy az ajtóban az egész zárat ki kellene cserélnünk. De ha még ezek alapján sem tudjuk épp, mire van szükségünk, akkor forduljunk bátran szakértőhöz.
Most pedig nézzük, mi is az a rozetta és a zárvédő takaró, ugyanis ezeket is sokan keverik!
A rozetta
Amikor valaki zárbetét takarót kér, akkor sok esetben inkább erre gondol. Ez ugyanis egy olyan esztétikai kiegészítő, amit jellemzően akkor szoktak alkalmazni, amikor egy normál kulcsos zárat cilinderesre cserélnek. Ekkor a zárbetét miatt, annak eltakarása okán lehet szükségünk erre a kis kiegészítőre.
A kínálatunkban megtalálható rozetták között vannak kör-, négyzet- és ovális típusok is, méghozzá különböző színekben. Így garantáltan találni olyat, ami a megrendelő igényeivel találkozik.
A rögzítésükhöz szükség lesz oldalanként két-két furatra, melyen keresztül fel tudjuk rögzíteni az alapot, amire felpattinthatjuk a külső burkolatot, így még a csavarfejek sem fognak látszani. Ennek köszönhetően esztétikus megjelenést kapunk.
Ezzel ugyanakkor nem fedtük el teljesen a kulcs helyét. Viszont épp ezt tehetjük a zárbetét takaróval, így nézzük meg, hogy ez mit is jelent valójában.
A zárbetét takaró
Ez az a kiegészítő, amit nem véletlen szoktak zárbetét porvédőnek is hívni. Ennek ugyanis az a feladata, hogy megóvja a zárbetét belső szerkezetét a szennyeződésektől, környezeti hatásoktól. Nem engedi be a port, sem az esőt. Ez tehát egy zárbetétekre rögzíthető védelmet nyújtó kiegészítő.
A rögzítésénét oldalról kell elvégezni imbusz hernyócsavarokkal. Arra kell figyelni, hogy a zárbetét legalább 8,5 mm-t kilógjon az ajtó síkjából.
Jellemzően főleg poros környezetben szokták használni, ahol egy ilyen fizikai védelemmel akár évekkel is meg lehet hosszabbítani egy-egy zárbetét élettartamát.
Széles termékkínálatunk van az ilyen kiegészítőkből is
Mi itt a Zárdiszkont - Online zárszaküzletben arra törekszünk, hogy mindenki megtalálja azt, amit keres. Ajtózárak tekintetében az ország legszélesebb kínálatával rendelkezünk, de a pánikzár és a többpontos zárak terén is kiemelkedő a kínálatunk.
Ugyanakkor nem feledkezünk meg a kiegészítőkről sem, mint látható. A fent említett rozetták és még a zárbetét takarók is megtalálhatóak nálunk, így érdemes alaposan szétnézni a kínálatunkban.